KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14776258
nr 1477 6258
Ernst Nilsson
(1892-1937), Sverige
2 st, Ernst Nilsson (1892-1937), Studenter i Uppsala. Blandteknik, bildmått: 13x16 - 16x13 cm. Yttermått inklusive ram: 28x29- 30x26, Signerad
Kondition: slitage, skadad glasskiva
Ernst Nilsson, svensk bildkonstnär född 1892, död 1937.
måndag 4 juli 2022
kl 20:45:14